Wizyta wśród źródła polskich rzek

Korzystając ze zbliżającego się okresu wakacyjnego delegacja SKN Elektroenergetyka i MSKN Polonium w pierwszym dniu lipca udała się do źródeł polskich rzek wypływającego z ZPUE Elektromontaż Poznań. Podczas wizyty mieliśmy przyjemność zapoznać się ze strukturą firmy oraz bogatą ofertą produktową. Nasza podróż rozpoczęła się zwiedzenia rozdzielnic średniego napięcia poprzez rozdzielnice ODRA, RAWA, DRAWA, BRDA i NAREW. Zapoznaliśmy się z praktycznymi aspektami stosowania przestrzeni dekompresyjnych w różnych typach rozdzielnic. W praktyczny sposób zaznajomiliśmy się z budową styków tulipanowych, które są istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo podczas przeglądów rozdzielnic. Miłym zaskoczeniem było spotkanie w rozdzielnicach aparatury kontrolno-pomiarowej Micom, którą mieliśmy przyjemność pracować podczas zajęć laboratoryjnych. Kolejny etap naszej podróży wiódł przez rozdzielnicę niskiego napięcia WARTĘ zbudowaną jako modułowy system z możliwością szybkiej wymiany elementów celem zapewnienia ciągłości zasilania obiektu. Ostatni etap i wisienkę na torcie stanowiła owalna rozdzielnica górnicza aktualnie budowana dla huty miedzi KGHM. Możliwość zapoznania się z konstrukcją, tak wielkiej rozdzielnicy o niecodziennym kształcie była bardzo interesującym doświadczeniem.

Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę w której można zapoznać się z licznymi szczegółami technicznymi rozdzielnic wymienionych rozdzielnic: http://www.rozdzielnice.com/

Dziękujemy serdecznie dyrektorowi ZPUE Elektromontaż Poznań Panu Pawłowi Roszakowi za poświęcony czas oraz bardzo merytoryczne i treściwe spotkanie.

Autor: Adrian Struski


Dodaj komentarz