Drzwi otwarte – relacja

 W sobotę 29.03.2014 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej odbyły się „Drzwi otwarte” dla kandydatów studiów technicznych. Nasi młodsi koledzy mieli okazję uczestniczyć w prezentacji wydziału oraz kierunków, jakie można na nim studiować. Wygłoszona została ona przez wybranych pracowników naukowych uczelni. Następnie w mniejszych grupach udali się oni do laboratoriów – „Wysokich Napięć” oraz „Paliw i Przetwarzania Energii”, gdzie mieli możliwość zobaczyć, jak wyglądają stanowiska do ćwiczeń laboratoryjnych oraz dowiedzieli się, co ich czeka w przyszłości na zajęciach przedmiotowych.

Przez cały czas trwania „Drzwi otwartych” licealiści mogli się zapoznać z działalnością kół naukowych istniejących na naszym wydziale oraz mieli możliwość porozmawiać ze studentami na temat studiów, wykładowców oraz studenckiego życia. W łączniku pomiędzy budynkami – Wydziału Elektrycznego i Budowy Maszyn swoje dokonania naukowe prezentowały takie koła, jak: Sensor, KN-Atena oraz nasze koło SKN Elektroenergetyka. Po raz pierwszy przedstawiony został projekt kotła fluidalnego „Radek” autorstwa Marka Tarkowskiego. Kandydaci na studia mogli oglądać także inne nasze projekty – np. silnik Stirlinga czy modele elektrowni jądrowej oraz wiatraka oraz zapoznać się z działalnością koła.

Podczas „Drzwi otwartych” przyszli studenci mieli świetną okazję poznać nasz wydział oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni.

autorka: Marysia Ciarkowska

Dodaj komentarz