Seminarium z firmą Franz Elkuch AG

13 marca, w Centrum Wkładowym Politechniki Poznańskiej odbyło się seminarium, o temacie: „Innowacyjne techniki ochrony linii kablowych”. Przedstawiciele firmy Franz Elkuch AG przybliżyli nam swoje rozwiązania, prezentując własne produkty, które cieszą się wysokim uznaniem na rynku międzynarodowym.

Franz Elkuch AG jest przedsiębiorstwem rodzinnym z Lichtensteinu. Firma oferuję szeroką ofertę produktów, przeważnie własne rozwiązania z termoplastycznych tworzyw sztucznych, które znalazły zastosowanie w systemach rurowych. Na spotkaniu mogliśmy zobaczyć przykłady takich rur a także innowacyjne połączenia wtykowe dla światłowodów.

System łuków rurowych Elkuch, które oferuje firma przede wszystkim niezawodnie chronią kabel. Długość łuków można dowolnie, łatwo skrócić lub przedłużyć, wystarczy chociażby śrubokręt, o czym mogliśmy się sami przekonać, składając i rozkładając elementy łącznikowe. Dzięki czemu nie pozostają żadne odpady z odcinania rur. Dodatkowo firma daje 80 lat gwarancji na  swój produkt. Przedstawiciel firmy zapewnił nas nawet, że w Szwajcarii towar jest na tyle doceniony,  że rury leżą wyłożone na budowach i używane są zaraz w razie potrzeby. Niestety za tą doskonałą techniką idą koszty, które zapewne odstrasza naszych polskich inwestorów.

Przedstawiciele firmy pokazali nam również połączenie wtykowe do kabli światłowodowych Elkuch fibre-line. Mogliśmy dotknąć i z bliska je obejrzeć. Produkt wykonany jest bez części metalowych i zapewnia transmisję danych bez zakłóceń oraz w pełni niezawodnie. Dzięki połączeniom bagnetowym rurki microduct  są podwójnie zabezpieczone i na stałe połączone . Rurki utrzymane zostaną bez przesunięć także przy maksymalnym obciążeniu. Tworzywa nie wchłaniają wody , są odporne na uderzenia oraz wytrzymałe na ściskanie.

Firma doskonale pokazała nam innowacyjne techniki ochrony kabli. Zapewniła że nadam będzie się rozwijać, ma w planie kupić więcej maszyn, które przyspieszą produkcję. Zachęciła nas, jako przyszłych ludzi pracujących w pokrewnych branżach , do inwestowania w swoje produkty.

autor: Karolina Gutkowska
więcej zdjęć z seminarium

Dodaj komentarz