VI Szkoła Energetyki Jądrowej – Warszawa/Świerk

W dniach 5 – 8 listopada 2013 roku odbyła się szósta Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej organizowana przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku.

Szkoła była okazją do spotkania osób zainteresowanych energetyką jadrową – przedstawicieli firm, jednostek rządowych, ale także studentów i doktorów do poszerzenia swojej wiedzy i nawiązania kontaktów z osobami związanymi z branżą. Wśród gości mieliśmy okazję zobaczyć między innymi przestawicieli Ministerstwa Gospodarki, PGE EJ1, firm jak Hitachi, Westinghouse, Candu, EDF Polska S.A. i wielu innych.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch etapach szkoły: części warsztatowej oraz części wykładowej. Ta pierwsza trwała jeden dzień (5 bądź 8 listopada, w zależności od przydziału) i odbywała się w Śweirku pod Otwockiem, w siedzibie Narodowego Centrum Badań Jądrowych, z kolei część wykładowa miała miejsce w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie (6 oraz 7 listopada). 

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady prowadzone przez przedstawiciela gospodarza, dr inż. Andrzeja Strupczewskiego, prof. nadzw. NCBJ, który niezwykle interesująco przedstawiał zagadnienia zwiazane z bezpieczeństwem elektrowni jądrowych czy też jako gospodarz bloku Programu Energetyki Jądrowej w Polsce. Każdy ze słuchaczy był pod wrażeniem jego dużej wiedzy, a także z zainteresowaniem wysłuchiwał anegdot związanych z jego doświadczeniami z przeszłości przy wszelkich pracach nad popularnie nazywanymi „jądrówkami”.


Gorąco polecamy zapoznać się z oficjalnym sprawozdaniem z VJ Międzynarodowej Szkoły Energetyki Jądrowej: SPRAWOZDANIE

Dodaj komentarz