Dziewczyny na Politechniki

Dnia 25 kwietnia 2013 roku po raz kolejny odbyła się akcja Dziewczyny na Politechniki. Jest to ogólnopolska akcja majaca na celu oczywiście zachecić dziewczyny – przede wszystkim licealistki, ale nie tylko – do tego, aby zdecydowały się studiować na uczelniach technicznych. W tym przedsięwzięciu ponownie wzięła udział Politechnika Poznańska.

Głównym miejscem akcji było Centrum Wykładowe, gdzie swoje stoiska posiadały wszystkie wydziały z uczelni. W tym roku ponownie i nasze koło naukowe uszykowało swoje stoisko prezentujące naszą działalność oraz dotychczasowe osiagnięcia. Zaprezentowaliśmy makiety elektrownii jądrowych oraz kasety paliwowej, gościnnie przedstawiliśmy także lewitator, oraz kulę plazmową. Bardzo żałujemy, że w tym roku nie udało się wykorzystać iskiernika, który na Paniach robił zawsze największe wrażenie.

Co warte podkreślenia, z roku na roku akcja cieszy się coraz większą popularnością wśród Pań. Widać także wśród nich zwiększoną świadomosć na temat tego jak ważny jest wybór przyszłego kierunku studiów. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z bycia studentami na Politechnice Poznańskiej. Liczymny na to, że jeszcze nie raz będziemy mogli uczestniczyć w tej interesującej akcji.

Galerię zdjęć można obejrzeć tutaj. Właścicielką zdjęć jest Anna Przybył.

Dodaj komentarz