Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce – relacja

Dwa tygodnie temu informowaliśmy na naszej stronie o ogólnopolskiej akcji „Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce”, w której braliśmy udział w dniach 17 i 18 kwietnia 2013 roku. Te pracowite dni już za nami, czas więc na małe podsumowanie, a bez wątpienia jest się czym pochwalić, bowiem rezultaty naszych działań są imponujące.

W ciągu dwóch dni na Politechnice Poznańskiej naszym wolontariuszom udało się zarejestrować do bazy potencjalnych dawców szpiku aż 124 osoby, był to jeden z najwyższych wyników pośród uczelni w całej Polsce. Jednak nie to jest dla nas najważniejsze, sukces tej akcji polega na tym, że być może dzięki nam ktoś zyska szansę na nowe życie, 124 osoby to potencjalne 124 takie szanse i to cieszy nas najbardziej.

Na szczególne podziękowania i gratulacje zasługują koordynatorki akcji, członkinie SKN Elektroenergetyka: Karolina Kozioł i Anna Przybył, a także liczne grono wolontariuszy, którzy bez wahania poświęcili swój czas i dołożyli wszelkich starań, by wszyscy rejestrujący się byli w pełni świadomi swojej decyzji i konsekwencji jakie ona za sobą niesie. Jednak prawdziwymi Bohaterami, którym jeszcze raz gratulujemy podjęcia takiej decyzji, są wszystkie osoby, które zarejestrowały się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Członkowie SKN Elektroenergetyka i studenci Politechniki Poznańskiej udowodnili, że oprócz wielkiej chęci zdobywania wiedzy mają też wielkie serca. Z pewnością w przyszłości chętnie będziemy brali udział w tego typu przedsięwzięciach, mających na celu niesienie pomocy innym.

Dodaj komentarz