I Ogólnopolski Kongres Kół Naukowych Energetyki i Prawa Energetycznego

Dzisiaj, dnia 16 kwietnia 2013 roku, odbył się I Ogólnopolski Kongres Kół Naukowych Energetyki i Prawa Energetycznego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. w tym spotkaniu z naszej strony wzięło udział 5 przedstawicieli: Aleksandra Figaj, Artur Andrzejewski, Jarosław Żłobicki, Stanisław Chojan oraz Adrian Struski.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć nietypowo, a mianowicie od połączenia za pomocą aplikacji Skype z Prezes Koła Naukowego Prawa Energetycznego I Innych Sektorów Infrastrukturalnych z Łodzi, Panią Łucją Paulińską, która aktualnie przebywa w Brukseli. Przedstawiła ona zarys działalności oraz cele na przyszłość dla swojego koła. Opowiadała także pokrótce o dotychczasowych osiągnięciach jednostki z Łodzi, nawiązując także do współpracy z gospodarzami spotkania, Kołem Naukowym Prawa Energetycznego i Regulacji Sektorowej.

Kolejnym punktem kongresu była prezentacja naszego Studenckiego Koła Naukowego Elektroenergetyka – staraliśmy się w jak najbardziej możliwym skrócie przedstawić to, czym się zajmujemy – o czym, drodzy czytelnicy naszej strony, doskonale wiecie. Mamy nadzieję, że inni uczestnicy tego spotkania odnieśli się do naszego wystąpienia pozytywnie, co zaowocuje w przyszłości lepszą współpracą i szerszymi możliwościami wymiany poglądów i doświadczeń.

Tuż po nas okazję do prezentacji miała przedstawicielka Koła Naukowego Geologów przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Pani Izabela Czarnecka. Jako członkowie SKN Elektroenergetyka byliśmy miło zaskoczeni jej obecnością i zdobytymi do tej pory doświadczeniami. Nasze koło naukowe nie miało możliwości i okazji współpracować z tą grupą studentów. Liczymy, że uda się wspólnie zorganizować kilka interesujących wyjazdów, które zainteresują mocno obie strony.

Ostatnią grupą byli oczywiscie gospodarze spotkania, czyli Koło Naukowe Prawa Energetycznego i Regulacji Sektorowej. Prezes, Pani Magdalena Robaszyńska oraz opiekun koła, Pan dr Piotr Lissoń podsumowali trzysezonową działalność swojego koła, wspominając także o współpracy z naszym SKN Elektroenergetyka. W trakcie prezentacji trwała burzliwa dyskusja na temat szans i mozliwosci rozwoju między naszymi trzema poznańskimi kołami naukowymi. Pojawiło się wiele interesujących pomysłów i propozycji, które przy zaangażowaniu trzech stron mają szansę zakończyć się powodzeniem.

Na końcu pragniemy podziękować za zorganizowanie kongresu, mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie tego typu spotkanie. Wynieślismy z niego wiele ciekawych pomysłów, wskazówek i przede wszystkim chęci do dalszej pracy.

 

Dodaj komentarz