Studenci Wspólnie Przeciw Białaczce

W Polsce studiuje około 2 000 000 młodych ludzi i to zainspirowało nas do stworzenia projektu „Studenci wspólnie przeciw białaczce”, którego celem jest zjednoczenie wszystkich studentów na rzecz ratowania życia ludzkiego. Głęboko wierzymy w to, że studenci swoim zapałem i chęcią zmiany świata na lepsze, pociągną za sobą ogromną grupę ludzi chętnych do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. W Polsce co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma białaczkę. Tę okrutną diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Zostanie potencjalnym dawcą to bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy na całe życie. Należy pamiętać o tym, że rejestracja zajmuje chwilę, a pobranie 4ml krwi bądź wymazu ze śliny (z wewnętrznej strony policzka) nie boli. Kiedyś, za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat, dawca może otrzymać telefon z informacją, że jest pacjent, któremu można uratować życie. Dlatego projekt „Studenci wspólnie przeciw białaczce” ma również charakter edukacyjny. Jednym z kluczowych aspektów projektu jest przekazanie wiedzy na temat bycia potencjalnym dawcą, problematyki dawstwa szpiku w Polsce oraz dojrzałości w momencie rejestracji jako potencjalny dawca.

Projekt „Studenci wspólnie przeciw białaczce” otrzymał Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Głęboko wierzymy w to, że młodzi ludzie swoim zaangażowaniem przy wsparciu Pani Prezydentowej, cieszącej się tak dużym autorytetem społecznym, zwrócą uwagę polskiego społeczeństwa na problem ludzi chorych na nowotwory krwi. Kluczowym elementem projektu jest edukacja młodych ludzi, którzy są otwarci na nowe idee i na drugiego człowieka, mają siłę i motywację, by zmieniać świat na lepsze. Wierzymy, że wśród studentów znajdziemy Ambasadorów, którzy przyłączą się do nas i pomogą nam w realizacji naszego wspólnego celu.

Projekt „Studenci wspólnie przeciw białaczce” zainicjowany został w listopadzie 2012 roku.

Już 13 kwietnia prawdziwa BOMBA: zapraszamy wszystkich na Plac Wolności! Będzie głośno, ciekawie i kreatywnie! Happening mający na celu promocję wydarzenia ma w programie takie cudeńka jak AEROBIC, pokaz jazdy na LONGBOARDACH, oraz obecność pracownika DKMS, który chętnie udzieli wszelkich informacji o rejestracji i dawstwie.

17 i 18 kwietnia 2013 roku odbędzie się Wielki Finał, podczas którego odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku na ponad 40 uczelniach w różnych miastach Polski. Jesteśmy przekonani, że praca i zaangażowanie młodych ludzi przełoży się na spektakularny sukces, a rezultaty będą widoczne przez długie lata w postaci uratowanych istnień ludzkich.

Rejestracja na POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ: 17 i 18 kwietnia 2013 w godzinach 11.00-19.00 w ŁĄCZNIKU. Akcja koordynowana jest na Politechnice Poznańskiej przez SKN Elektroenergetyka.

Dodaj komentarz