De Dietrich – szkolenie z pomp ciepła

Dzięki uprzejmości Koła Naukowego Inżynierii Środowiska kilku członków Studenckiego Koła Naukowego Elektroenergetyka miało dzisiaj szansę wziąć udział w szkoleniu dotyczącym pomp ciepła. Spotkanie, na którym to mieliśmy okazję zapoznać się ze stosowanymi rozwiązaniami tych systemów w budownictwie poprowadził mgr inż. Marek Rawicki z firmy De Dietrich. Prowadzący omówił wady i zalety powietrznych i gruntowych pomp ciepła, starając się przy tym w przystępny sposób przedstawić specyfikę tych urządzeń oraz możliwości zastosowania ich w praktyce. Szczególnie zainteresowało nas porównanie wykorzystania kolektorów słonecznych z pompami ciepła, a także ich możliwości współpracy z kotłami.

Miłą niespodzianka było otrzymanie od przedstawiciela firmy De Dietrich długopisów i płyty CD z materiałami dotyczącymi nie tylko pomp ciepła, a także wspomnianych kotłów i kolektorów słonecznych. Bez wątpienia jest to rzecz, która wielu osobom przyda się na zajęciach projektowych.

Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się ponownie zaprosić Pana Marka na naszą uczelnię i zorganizować kolejne interesujące spotkanie.

 

Dodaj komentarz