Plany SKN Elektroenergetyka na początek 2013

Ledwie człowiek się obejrzał, a już na dobre jesteśmy w 2013 roku. Poprzedni rok – a szczególnie jego końcówka – była dla nas niezwykle ważna. Jednym z głównych elementów była rekrutacja nowych członków, którzy pomogliby realizować nam ambitną listę zadań, która przed nami stoi.

Aktualnie głównym punktem naszej działaności są cotygodniowe czwartkowe spotkania. Omawiamy na nich istotne dla nas kwestwie i zadania nad którymi systematycznie pracujemy. Ostatnio także zapoczątkowany został cykl prezentacji wielotematycznych. Aleksandra Figaj przedstawiła nam informacje na temat swojej praktyki wakacyjnej w USA w firmie GE Hitachi, Łukasz Wiewióra w EC Żerań, natomiast Krzysztof Kruszka miał okazję zaprezentować kilka zjawisk szeroko pojętych z prądem. Obecni mieli okazję zobaczyć takie urządzenia jak lampe plazmową, lewitator magnetyczny czy dowiedzieć się co to są pentody nadawcze.

Uczestniczymy także w seminariach organizowanych przez Instytut Elektroenergetyki PP wraz z naszym kołem naukowym, o czym możecie dowiadywać się na naszej stronie oraz odwiedzajac nasz fanpage. Jedynym wyjściem w ostatnich miesiącach była wycieczka do pobliskiej EC Karolin. W tym aspekcie jednak planujemy wraz z poprawą aury zwiekszyć aktywność.

Co dalej? Przed nami sesja, ale mimo wszystko nadal działamy aktywnie. Planujemy na wiosne dwa duże wyjazdy – jeden do Niemiec, drugi między innymi do fabryki Legranda w Ząbkowicach Śląskich. Trwają intensywne prace nad realizacją pełnych programów tych wyjazdów. Oczywiscie nie zapominamy także o Poznaniu i Wielkopolsce. Kolejny punkt to organizacja seminariów na Politechnice Poznańskiej. To oczywiście aspekty, które są niejako podstawową naszą działanością.

Planujemy jednak kilka innowacyjnych działań. Interesująco zapowiada się projekt generatora Tesli, budowa pokazowego kotła fluidalnego czy makiety elektrowni jądrowej. Są to bardzo ciekawe pomysły, nad którymi pracują zespoły pod nadzorami koordynatorów tychże projektów. Bez wątpienia to bardzo czasochłonne, ale także związane z kosztami finansowymi cele. Jesteśmy zainteresowani braniem udziału w tegorocznej edycji PozUP czy jak co roku w Dniach Otwartych Wydziału Elektrycznego naszej uczelni.

Wymieniliśmy tutaj jedynie kilka najbliższych zadań, które stoją przed nami. SKN Elektorenergetyka liczy 75 osób – każdy z nas ma w nim swoje miejsce i obowiązki, jakie ma do wykonania. Liczymy, że najbliższe półrocze będzie dla nas niezwykle przełomowe. Bedizemy Was stale informować o aktualnych wydarzeniach z życia koła – odwiedzajcie naszą stronę oraz fanpage na Facebooku.

Dodaj komentarz