Wycieczka Elektrociepłownia Karolin

EC KarolinDnia 7 grudnia 2012 nasze koło zwiedziło Elektrociepłownie Karolin. W elektrociepłowni pokazano nam jak wygląda proces rozdrabniania, magazynowania i transportu biomasy. Jest to związane z zainstalowaniem w Karolinie nowego kotła w którym spalana jest biomasa. Podczas zwiedzania mogliśmy zobaczyć jak wygląda maszynownia elektrowni, nastawnia a także wyprowadzenie mocy. Widzieliśmy również systemy chłodzenia poszczególnych elementów elektrowni. Odwiedziliśmy pomieszczenie gdzie rozdzielana jest moc do poszczególnych odbiorców, a znajduje się ono w pobliżu Elektrociepłowni Karolin. Prowadzący wycieczkę przekazał wiele cennych i interesujących informacji a także odpowiadał na pytania które zadawali mu studenci. W mojej ocenie jedna z lepiej przeprowadzonych wycieczek a prowadzący na prawdę pokazał bardzo dużo. Dziękujemy serdecznie Elektrociepłowni Karolin za umożliwienie nam zwiedzenia obiektu. Kto wie może któryś z członków naszego koła znajdzie się w szeregach załogi z Karolina:))

Zapraszamy do zapoznania się z galerię zdjęć z piątkowej wycieczki.

 

DALKIA POZNAŃ Zespół Elektrociepłowni

 

Dodaj komentarz