Wspólne akcje Politechniki Poznańskiej i SKN

Elektroenergetyka to bardzo ciekawa branża, pełna przeróżnych zjawisk fizycznych które można bardzo efektywnie pokazać. Dlatego też jako ciekawostka staramy się na wszelkiego rodzaju dniach otwartych czy innych imprez organizowanych przez Politechnikę pokazywać różne doświadczenia, mogące zaciekawić najmłodszych oraz zachęcić przyszłych kandydatów do studiowania na naszej uczelni. Podczas Dni Otwartych Wydziału elektrycznego Koło, oprócz przedstawienia kierunków dostępnych na naszym Wydziale zaprezentowało pracę ogniwa paliwowego jako przyszłościowego źródła energii. Pokazaliśmy także kulę plazmową, a licealiści mieli okazję odwiedzić stanowiska laboratoryjne w Halach Wysokich napięć, w których działali także nasi członkowie.

Podczas Nocy Naukowców we wrześniu ub. roku nasze Koło dostało do dyspozycji jedno z pomieszczeń Hali Wysokich Napięć, gdzie zostały zaprezentowane wyładowania ślizgowe na powierzchni izolatorów ceramicznych czy iskierniki rożkowe oraz zbudowaną przez członków Koła cewkę Tesli, co stanowiło nie lada gratkę dla najmłodszych zwiedzających.

Podczas Nocy Naukowców we wrześniu ub. roku nasze Koło dostało do dyspozycji jedno z pomieszczeń Hali Wysokich Napięć, gdzie zostały zaprezentowane wyładowania ślizgowe na powierzchni izolatorów ceramicznych czy iskierniki rożkowe oraz zbudowaną przez członków Koła cewkę Tesli, co stanowiło nie lada gratkę dla najmłodszych zwiedzających.

Przedstawiciele SKN pojawili się także na Międzynarodowych targach Poznańskich, gdzie zaprezentowali fotografie wykonane podczas dotychczasowych wyjazdów oraz próbki kabli przeznaczonych do pracy pod napięciem 110kV posiadających żyłę miedzianą oraz aluminiową.

Niewątpliwie promować można Koło… przez dobrą zabawę! W trakcie Juwenaliów 26.05.2011 roku, przy pięknym majowym słońcu członkowie Koła, przebrani w dziwaczne uniformy wędrowali w pochodzie juwenaliowym, przekonując ludzi strojem, hasłami i różnymi atrybutami do bezpieczeństwa energetyki jądrowej. Odbyło się to w bardzo wesołej i radosnej atmosferze.

W tym roku uczestniczyliśmy także w akcji Dziewczyny na Politechniki.


 

Dodaj komentarz